Úvod » LÉKY VOLNĚ PRODEJNÉ » DĚTI A MAMINKY » PANADOL DĚTSKÝ 24MG/ML JAHODA SUS.100ml


        

PANADOL DĚTSKÝ 24MG/ML JAHODA SUS.100ml

img

 

Skladem: 10,00 ks
Dostupnost: ihned
Doba dodání Zboží Vám můžeme doručit již 28.05.2018 do 15:00.
Stačí, když zboží objednáte nejpozději dnes do 15:00
Kód SÚKL: 0208143
EAN kód: 8596149000053
Běžná cena 124,00 Kč
Naše cena:
99,00 Kč

do košíku:
  ks  

Příbalové informace

Příbalová informace „VP"
Informace pro použití, čtěte pozorně!

Panadol Baby
(Paracetamolum)
Perorální suspenze

Výrobce:
Farmaclair, 440 avenue du Général de Gaulle, Hérouville-Saint Clair, Francie

Držitel rozhodnutí o registraci:
GlaxoSmithKline Consumer Healthcare, GlaxoSmithKline Export Ltd., Brentford, TW8 9GS, Velká Británie

Složení:

Léčivá látka - Paracetamolum 120 mg v 5 ml přípravku (1 ml obsahuje 24 mg).
Pomocné látky - Azorubin, kyselina jablečná, tekutá glukóza, směs sodných solí parabenů, xanthanová klovatina, krystalizující sorbitol 70%, sorbitol, kyselina citronová, jahodové aroma, čištěná voda.

Indikační skupina: analgetikum, antipyretikum

Charakteristika:
Panadol Baby suspenze obsahuje paracetamol - látku proti bolesti (analgetikum) a ke snížení horečky (antipyretikum). Má jahodovou příchuť, neobsahuje alkohol, vhodný i pro diabetiky. Panadol Baby nedráždí žaludek a snadno se dětem podává. Paracetamol se po podání rychle vstřebává, účinek se dostavuje do 30 minut, vrcholí zhruba za 2 hodiny po podání a odeznívá během 4 hodin.

Indikace:
Panadol Baby suspenze je určen ke snížení horečky a bolesti provázející chřipku, nachlazení, infekční onemocnění dětského věku (např. spalničky, zarděnky, plané neštovice, spála, příušnice) a očkování. Panadol Baby je též vhodný k tlumení bolesti provázející prořezávání zoubků a bolesti zubů. Přípravek je vhodný pro děti od 3 měsíců do 12 let. Ke snížení horečky po očkování může být podán dětem od 2 měsíců.

Kontraindikace:
Přípravek se nesmí užívat při známé přecitlivělosti na paracetamol nebo pomocné látky tohoto přípravku. Dále se paracetamol nesmí podávat při těžkém onemocnění jater, při akutní žloutence a při těžké hemolytické anemii (chudokrevnost z rozpadu červených krvinek). Panadol Baby se nesmí podávat současně s jinými léky, které poškozují činnost jater. Podáváte-li přípravek dítěti s onemocněním jater, ledvin nebo s deficitem enzymu glukózo-6-fosfátdehydrogenázy musíte se o vhodnosti užívání přípravku předem poradit s lékařem. Přípravek není určen dětem do 3 měsíců s výjimkou snížení horečky po očkování, kde může být podán dětem od 2 měsíců.

Nežádoucí účinky:
Podobně jako všechny léky, může mít i Panadol Baby nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého.
Přípravek Panadol Baby suspenze je při dodržování doporučeného dávkování poměrně dobře snášen, ale může se vyskytnout kožní vyrážka vzácně zúžení průdušek, poruchy jaterních funkcí a krvetvorby. Při případném výskytu těchto nebo jiných neobvyklých reakcí přestaňte přípravek dítěti podávat a poraďte se s lékařem.

Interakce: Závažné lékové interakce jsou u paracetamolu vzácné. Současné dlouhodobé užívání Panadolu s některými léky na spaní, proti epilepsii a některých antibiotik může vést k poškození funkce jater. Metoklopramid nebo domperidon může zvýšit rychlost vstřebávání paracetamolu, cholestyramin ji může snížit. Při pravidelném dlouhodobém užívání paracetamolu může být zvýšen účinek léků snižujících srážlivost krve (warfarin nebo jiné kumarinové přípravky) s následným zvýšením rizika krvácivých projevů. Občasné užívání nemá významný vliv.Současné dlouhodobé užívání Panadolu Baby a kyseliny acetylsalicylové nebo dalších nesteroidních protizánětlivých přípravků může vést k poškození ledvin.

Dávkování a způsob užití:

Před použitím lahev protřepejte.
Doporučené dávkování:

Hmotnost dítěte věk dávka (ml)
6 - 8 kg 3 - 6 měsíců 4.0
8 - 10 kg 6 - 12 měsíců 5.0
10 - 13 kg 1 - 2 roky 7.0
13 - 15 kg 2 - 3 roky 9.0
15 - 21 kg 3 - 6 let 10.0
21- 29 kg 6 - 9 let 14.0
29 - 42 kg 9 - 12 let 20.0

Pokud lékař nedoporučí jinak určete správnou dávku přípravku pomocí uvedené tabulky podle hmotnosti dítěte. Pokud si nejste jisti váhou dítěte určete dávku podle věku dítěte. Přiloženou dávkovací stříkačku vložte do lahve a natahujte suspenzi do stříkačky dokud se na stupnici na modrém pístu neobjeví požadované množství nad horním okrajem průhledného pláště stříkačky. Je-li stanovená dávka větší než 8 ml, odměření podle potřeby opakujte. Po použití stříkačku propláchněte teplou vodou a nechte vyschnout. Přípravek může být podáván opakovaně podle potřeby, dávku lze opakovat nejdříve po 6 hodinách. Jednotlivá dávka pro děti od 3 měsíců do 12 let je 10-15 mg/kg. Celková denní dávka nesmí přesáhnout 60mg/kg tělesné hmotnosti u dětí do 6 let, 1500 mg u dětí od 6 do 12 let s hmotností 21-25kg a 2000 mg při hmotnosti 26-40 kg.

Bez porady s lékařem nepodávejte tento přípravek dítěti déle než 3 dny. Jestliže příznaky onemocnění přetrvávají, vyhledejte lékaře.

Děti od 2 do 3 měsíců mohou užívat přípravek pouze ke snížení horečky po očkování v jednotlivé dávce 2,5 ml (120 mg/5 ml). Přetrvává-li zvýšená teplota i po druhé dávce Panadolu Baby je třeba vyhledat lékaře, který určí další léčbu. Odstup mezi dávkami je nejméně 6 hodin.

Jestliže se vaše dítě narodilo nedonošené, poraďte se s lékařem dříve než Panadol Baby suspenzi dítěti začnete podávat.

Upozornění:
Nepodávejte s jinými léky obsahujícími paracetamol. Užívá-li dítě jiné léky (na lékařský předpis i bez něj), poraďtě se o vhodnosti současného podávání tohoto přípravku s lékařem. Podáváte-li dítěti tento přípravek, oznamte to lékaři při předpisu jiných léků.
Podáváte-li tento lék kojenci poraďte se vždy s lékařem.

Vysoká horečka, silná nebo trvající bolest v krku, kašel, bolesti hlavy, vyrážka, nevolnost nebo zvracení s bolestmi břicha mohou být příznakem vážnějšího onemocnění, proto vyhledejte lékaře.

Nepřekračujte doporučené dávkování.

Předávkování paracetamolem může způsobit selhání funkce jater.

Ve všech případech podezření na předávkování nebo při náhodném požití suspenze dítětem ihned vyhledejte lékaře, i když nelze pozorovat žádné příznaky.

Přípravek obsahuje jako pomocnou látku azorubin, která může způsobit ojediněle u přecitlivělých jedinců alergickou reakci včetně záchvatu průduškového astmatu. Alergická reakce bývá častější u pacientů se známou přecitlivělostí na kyselinu acetylsalicylovou.

Přípravek obsahuje glukózu a sorbitol. Pokud Vám lékař řekl, že Vaše dítě nesnáší některé cukry, poraďte se s lékařem, než začnete tento léčivý přípravek dítěti podávat.

Přípravek obsahuje směs sodných solí parabenů, které mohou způsobit alergické reakce

Panadol Baby je určen pro děti, pokud by však přípravek užíval dospělý nesmí jej užívat bez doporučení lékaře, pokud má problémy s požíváním alkoholu. Během léčby se nesmí pít alkoholické nápoje.

Uchovávání:

Uchovávejte v původním vnitřním obalu při teplotě do 25° C. Chraňte před mrazem.

Varování:
Přípravek nesmí být používán po datu vyznačeném na obalu. Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.

Balení: 100 ml, 300 ml suspenze

Součástí balení je odměrná stříkačka o obsahu 8 ml dělená po 0,5 ml.