Úvod »LÉKY VOLNĚ PRODEJNÉ»BOLEST»VNITŘNÍ PŘÍPRAVKY » Panadol Extra por.tbl.flm.30


        

Panadol Extra por.tbl.flm.30

 

Kód SÚKL: 0013802
EAN kód: 8590335012585
Běžná cena 99,00 Kč
Naše cena:
82,00 Kč

Panadol® Extra

Potahované tablety

Držitel rozhodnutí o registraci: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare, GlaxoSmithKline Export Ltd., Brentford, TW8 9GS, Velká Británie

Výrobce: GlaxoSmithKline Dungarvan Ltd., Knockbrack, Dungarvan, Co. Waterford, Irsko

Složení:

Léčivé látky - Paracetamolum 500 mg, Coffeinum 65 mg v 1 potahované tabletě.

Pomocné látky - Kukuřičný škrob, předbobtnalý škrob, povidon 25, sorbitan draselný, mastek, kyselina stearová, sodná sůl kroskarmelosy, hydroxypropylmethylcelulosa, triacetin.

Indikační skupina: analgetikum, antipyretikum

Charakteristika: Panadol Extra obsahuje kombinaci dvou léčivých látek, která je účinná proti bolesti. Paracetamol zajišťuje úlevu při bolesti a snižuje tělesnou teplotu. Panadol Extra nedráždí žaludek. Neobsahuje kyselinu acetylsalicylovou. Kofein zmírňuje únavu, mírně podporuje dýchání a krevní oběh u horečnatých onemocnění.

Indikace: Přípravek mohou užívat dospělí, mladiství a děti starší 12ti let. Panadol Extra potahované tablety je vhodný k úlevě při bolestech hlavy, migréně, bolestech zad, zubů, revmatických a svalových bolestech a bolestech při menstruaci. Panadol Extra též přináší úlevu od nepříjemných příznaků chřipky, nachlazení i bolestí v krku a snižuje horečku.

Kontraindikace: Při těhotenství a v období kojení se poraďte před užitím tohoto léku s lékařem. Při známé přecitlivělosti na paracetamol, kofein nebo další složky se přípravek nesmí užívat. Pacienti léčící se pro onemocnění jater se o vhodnosti užívání přípravku musí předem poradit s lékařem. Přípravek se nesmí užívat při žloutence, chronickém pití alkoholu a při současném podávání léků poškozujících játra.

Nežádoucí účinky: Přípravek je obvykle dobře snášen, ale může se vyskytnout kožní vyrážka, nucení na zvracení, nespavost, neklid, vzácně zúžení průdušek, poruchy jaterních funkcí a krvetvorby. Při případném výskytu těchto nebo jiných neobvyklých reakcí přestaňte lék užívat a poraďte se s lékařem.

Interakce: Účinky přípravku Panadol Extra a účinky jiných současně užívaných léků se mohou navzájem ovlivňovat. Váš lékař by proto měl být informován o všech lécích, které současně užíváte, nebo které začnete užívat a to na lékařský předpis i bez něj. Než začnete současně s užíváním přípravku Panadol Extra užívat nějaký volně prodejný lék, poraďte se se svým ošetřujícím lékařem. Současné užívání přípravku s některými léky na spaní, proti epilepsii, některých antibiotik nebo pití alkoholu může vést v některých případech k poškození funkce jater. Není vhodné kombinovat Panadol Extra s přípravky obsahujícími kyselinu acetylsalicylovou.V průběhu užívání přípravku omezte příjem produktů obsahujících kofein (léky, káva, čaj, kola), protože vyšší dávky kofeinu mohou vyvolat nervozitu, nespavost a výjimečně i zrychení srdeční činnosti.

Dávkování a způsob užití: Dospělí a mladiství: 1-2 tablety 4krát denně dle potřeby v časových odstupech nejméně 4 hodin. Nejvyšší jednotlivá dávka jsou 2 tablety. Neužívejte více než 8 tablet za 24 hodin. Děti 12-15 let: 1 tabletu nejvýše 3x denně s odstupem nejméně 6 hodin. Nejvyšší jednotlivá dávka je 1 tableta. Nepodávejte více než 3 tablety za 24 hodin. Dětem do 12 let přípravek nepodávejte. Nepřekračujte doporučené dávkování. Tablety se zapíjejí dostatečným množstvím tekutiny.

Upozornění: Obsahuje paracetamol - neužívejte současně s jinými přípravky obsahujícími paracetamol. Užívání vyšších než doporučených dávek může vést k riziku závažného poškození jater. Neužívejte tento přípravek bez doporučení lékaře pokud máte problémy s požíváním alkoholu nebo trpíte jaterním onemocněním.

Bez porady s lékařem neužívejte tento lék déle než 7 dnů. Nedochází-li ke zmírnění příznaků onemocnění do

3 dnů, poraďte se o dalším postupu s lékařem.

Předávkování: Při předávkování nebo náhodném požití přípravku dítětem ihned vyhledejte lékaře. Může dojít k selhání funkce jater.

Uchovávání: Uchovávejte při teplotě do 25oC.

Varování: Používejte pouze do data vyznačeného na obalu. Lék uložte mimo dosah dětí.

Balení: 10, 12, 20, 24, 30 potahovaných tablet

Datum poslední revize: 19.11.2003