Úvod » LÉKY VOLNĚ PRODEJNÉ » ODVYKÁNÍ KOUŘENÍ » Niquitin Clear 21mg drm.emp.tdr.7x21mg


        

Niquitin Clear 21mg drm.emp.tdr.7x21mg

 

Kód SÚKL: 0103817
EAN kód: 8590335001190
Běžná cena 540,00 Kč
Naše cena:
470,00 Kč

NiQuitin CLEAR je určen k odstranění abstinenčních příznaků (jako jsou podrážděnost, frustrace, zlost, úzkost, neklid a poruchy koncentrace) spojených s přerušením kouření včetně potlačení chuti na kouření (zejména ranní potřeby kouřit). Je-li to možné, NiQuitin by měl být používán jako součást programu na odvykání kouření. Přípravek je určen pro dospělé.

Dávkování a způsob podání:

Dospělí (včetně starších osob): NiQuitin CLEAR náplasti se aplikují jednou denně ve stejnou dobu, nejlépe ráno po probuzení na čisté a suché místo na kůži bez ochlupení nebo jen málo ochlupenou. Náplast se ihned přiloží lepivou stranou na kůži a pevně se přitlačí dlaní po dobu 10 vteřin. Náplast se nechá nalepená nepřetržitě po dobu 24 hodin. NiQuitin náplast by měla být nalepena ihned po vyjmutí z ochranného sáčku. Je třeba se vyhnout aplikaci na kůži, která je podrážděná a zarudlá. Po 24 hodinách se použitá náplast odstraní a nová náplast se přilepí na jiné místo na kůži. Náplast se nemá ponechávat na místě déle než 24 hodin. Náplast je možné aplikovat na stejné místo nejdříve za 7 dní. Po stanovenou dobu je nalepena vždy jen jedna náplast.
V případě, že to pacientovi vyhovuje, může být náplast odstraněna před spaním (asi po 16 hod.), avšak použití po dobu 24 hodin se doporučuje k zajištění optimálního účinku proti ranní chuti na kouření.
Léčba NiQuitinem CLEAR se obvykle zahajuje podáním NiQuitinu CLEAR
21 mg a snižuje se podle následujícího dávkovacího schematu:

Dávka   Délka léčby
Fáze 1 NiQuitin CLEAR 21 mg   Prvních 6 týdnů
Fáze 2 NiQuitin CLEAR 14 mg   Další 2 týdny
Fáze 3 NiQuitin CLEAR 7 mg   Poslední 2 týdny

U slabých kuřáků ( kouří méně než 10 cigaret denně) se doporučuje začít Fází 2 (14 mg) po dobu 6 týdnů a snížit dávku na NiQuitin CLEAR 7 mg v posledních 2 týdnech. Pacienti užívající NiQuitin CLEAR 21, kteří mají výrazné nežádoucí účinky (viz.4.4 Zvláštní upozornění a zvláštní opatření pro použití) přetrvávající několik dnů by měli přejít na NiQuitin CLEAR 14 mg. Na této síle by měli zůstat po zbývajících 6 týdnů než sníží dávku na NiQuitin CLEAR 7 mg po dobu 2 týdnů. V případě, že nežádoucí účinky přetrvávají, měl by se pacient poradit s lékařem. Pro dosažení optimálních výsledků léčby je třeba, aby léčba trvala 10 týdnů (8 týdnů u slabých kuřáků nebo pacientů, kteří snížili sílu přípravku). Léčba by však neměla být delší než 10 po sobě následujících týdnů. Je ale možné opakovat další léčbu s odstupem času u pacientů, kteří užívali NiQuitin CLEAR a v kouření pokračovali nebo přestali kouřit a znovu kouřit začali.

ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVOU INFORMACI!

niquitincl.pdf