Úvod » LÉKY VOLNĚ PRODEJNÉ » BOLEST » VNITŘNÍ PŘÍPRAVKY » Paralen 500 por.tbl.nob.24x500mg


        

Paralen 500 por.tbl.nob.24x500mg

 

Kód SÚKL: 0162142
EAN kód: 8594739209978
Běžná cena 39,00 Kč
Naše cena:
32,00 Kč

Paralen 500 por.tbl.nob.24x500mg

léčivý příprevek s Paracetamolem

Paracetamol, léčivá látka přípravku Paralen 500 tablety, působí proti bolesti a snižuje zvýšenou
tělesnou teplotu.
Tablety Paralen 500 nezhoršují žaludeční potíže a nevyvolávají zvracení, mohou je užít i
nemocní se žaludečními a dvanáctníkovými vředy a nemocní, kteří nesnášejí kyselinu
acetylsalicylovou.
Tablety Paralen 500 jsou určeny ke snížení horečky a bolesti při chřipce, nachlazení a jiných
infekčních onemocněních.
Tablety Paralen 500 jsou také vhodné při bolestech různého původu, např. při bolestech hlavy,
zubů, bolestivé menstruaci, bolesti v krku a bolesti pohybového ústrojí provázející chřipku a
nachlazení.
Paralen 500 je určen pro dospělé, mladistvé a děti od 6 let věku.

Dávkování:

Dospělí a mladiství (starší 15 let ) užívají 1-2 tablety dle potřeby několikrát denně v časovémodstupu nejméně 4 hodin. Maximální denní dávka je 8 tablet, nejvyšší jednotlivá dávka jsou 2
tablety.
Při dlouhodobé terapii (nad 10 dnů) nemá denní dávka překročit 5 tablet.
Dětem a mladistvým ve věku od 6 do 15 let se podává 1/2 - 1 tableta dle potřeby několikrát
denně v 6-hodinových intervalech. Interval lze zkrátit v případě potřeby na 4 hod, přičemž nesmí
být překročena celková denní dávka. Maximální denní dávky dle věku a hmotnosti jsou vyznačeny
v tabulce.
Děti do 6 let věku
Vzhledem k množství léčivé látky v tabletě není přípravek určen pro děti do 6 let věku.
Dětem od 3 let je možno podat Paralen 125 tablety, pro mladší děti je určen Paralen ve formě
suspenze nebo čípků.
Nemocní se sníženou funkcí ledvin užívají po poradě s lékařem nižší dávky.
Léčení můžete ukončit, jakmile horečka nebo bolest ustoupí.
Tablety Paralen 500 se užívají při jídle, užití před jídlem zvýší rychlost nástupu účinku, tablety je
možné půlit nebo drtit, zapijí se douškem tekutiny.
Pokud nedojde do 3 dnů k ústupu obtíží (horečka, bolest) nebo naopak dojde ke zhoršení obtíží či
se vyskytnou neobvyklé reakce, poraďte se o dalším užívání přípravku s lékařem.
Bez porady s lékařem neužívejte Paralen 500 tablety nepřetržitě déle než 1 týden.
Dítěti nepodávejte Paralen 500 bez porady s lékařem déle než 3 dny.
Při dlouhodobém užívání tablet Paralen 500 (několik týdnů) je třeba průběžná kontrola u lékaře.

Složení:

Léčivá látka: Paracetamol 500 mg v 1 tabletě
Pomocné látky: Předbobtnalý kukuřičný škrob, povidon 30, sodná sůl kroskarmelosy, kyselina
stearová.

ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVOU INFORMACI!

paralen-500-pil.pdf