Úvod »LÉKY VOLNĚ PRODEJNÉ»BOLEST»VNĚJŠÍ PŘÍPRAVKY » Flector EP Gel drm.gel 1x100g


        

Flector EP Gel drm.gel 1x100g

 

Kód SÚKL: 0014826
EAN kód: 7680507160235
Naše cena:
189,00 Kč

Informace pro použití, čtěte pozorně !

FLECTOR® EP GEL

Léčivý přípravek s diclofenakem

Diclofenacum hydroxyethylpyrrolidinum (epoloaminum)

gel

Výrobce:

IBI, spol. s r.o., Praha, Česká republika

Vyrobeno ve spolupráci:

IBSA Institut Biochimique SA, CH-6903 Lugano, Švýcarsko

Držitel rozhodnutí o registraci:

IBSA Slovakia s.r.o., Bratislava, Slovenská republika

Složení:

Účinná látka: Diclofenacum hydroxyethylpyrrolidinum (epolaminum) v množství odpovídající 1 g Diclofenacum natricum ve 100 g gelu

Pomocné látky: makrogolmonostearát, makrogol, cetylstearylethylhexanoát, kyselina polyakrylová, trolamin, isopropylalkohol, parfém, čištěná voda

Indikační skupina:

Nesteroidní antirevmatikum, antiflogistikum pro místní použití.

Charakteristika:

Üčinnou látkou přípravku je diklofenak, který při zevním použití proniká kůží do podkožních tkání, kde působí protizánětlivě, snižuje tvorbu otoků a snižuje bolest.

Indikace

Přípravek FLECTOR EP GEL je určen pro lokální léčbu poúrazových stavů pohybového ústrojí, jako je pohmoždění kloubů, svalů a šlach. Na doporučení lékaře je též indikován při lokální léčbě zánětlivých i degenerativních procesů v průběhu revmatických onemocnění, jakož i při léčbě projevů mimokloubního revmatismu (např. v léčbě bolestí v krční a křížobederní oblasti a bolestivosti svalových úponů).

Přípravek je určen pro dospělé a mladistvé.

Kontraindikace

Přípravek nesmí užívat nemocní se známou přecitlivělostí na diklofenak, kyselinu acetylsalicylovou, jiná nesteroidní antirevmatika nebo na jiné složky přípravku.

Přípravek není vhodný pro děti do 15 let.

Pouze ze zvlášť závažných důvodů mohou užívat přípravek nemocní s průduškovým astmatem a kopřivkou, u nichž je zvýšena náchylnost ke vzniku celkových nežádoucích účinků.

Přípravek FLECTOR EP gel není vhodné aplikovat u žen v období těhotenství a kojení.

Nežádoucí účinky

Přípravek je obvykle dobře snášen, ale u citlivých nemocných se může v místě aplikace přípravku objevit svědění, pálení a zčervenání kůže, výjimečně kožní vyrážka a přecitlivělost na světlo.

Při užívání přípravky na větší plochy kůže po delší časové období nelze vyloučit celkové nežádoucí účinky, které se mohou projevit jako průduškové astma, angioneurotický edém a kopřivka.

Interakce

Dosud není známo, že by přípravek měnil účinnost současně používaných jiných léků a naopak. Přesto bez porady s lékařem nenanášejte na stejná místa jiné přípravky k zevnímu použití.

Dávkování a způsob použití

Gel se nanáší 3-4krát denně na postižené místo v množství 2-4 g. Při postižení svalů se přípravek vtírá pomocí lehké masáže do postiženého místa. Pokud při poranění nedojde k ústupu obtíží do 3 dnů, přerušte léčbu a poraďte se s lékařem. Bez porady s lékařem nepoužívejte přípravek déle než 14 dní.

Upozornění

FLECTOR EP gel se nesmí aplikovat na otevřené rány a na sliznice.

Uchovávání

Uchovávejte za obyčejné teploty.

Varování:

Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Přípravek musí být uchováván mimo dosah dětí