Úvod »LÉKY VOLNĚ PRODEJNÉ»HEMOROIDY » FAKTU RCT.UNG.1X20g


        

FAKTU RCT.UNG.1X20g

 

Kód SÚKL: 0214596
EAN kód: 4031083006456
Naše cena:
118,00 Kč

FAKTU® mast 20 g

 

  • Pomáhá zástavě krvácení
  • Zbavuje od bolesti a svědění
  • Brání vzniku zánětu
  • Tlumí mokvání
  • Podporuje regeneraci postižené tkáně
  • Vhodné pro léčbu ran po proktologické operaci

Faktu se vyrábí ve formě masti či čípků. Podílí se na potlačení krvácení, zmírňuje svědění a pálení. Dále by měl tento přípravek zabraňovat vzniku zánětu a podporovat regeneraci. Faktu se používá k léčbě vnitřních hemoroidů, především těch, které jsou postiženy zánětem nebo krvácením. Hlavní léčivá látka policresulen je vysokomolekulární kyselina schopná srážet bílkoviny. Policresulen sráží a vypuzuje odumřelou tkáň, ale nepůsobí na zdravou tkáň v okolí rány. Dále jako látka místně podporující zástavu krvácení sráží krevní bílkoviny a vyvolává stažení drobných krevních vlásečnic. Díky tomu dochází k velmi rychlé zástavě krvácení, současně však vyvolává reaktivní překrvení, které podporuje léčebné procesy v postižené oblasti a její opětovné překrytí sliznicí. Kromě toho svými protibakteriálními účinky chrání před druhotným osídlením rány bakteriemi. Adstringentní účinek policresulenu, tedy účinek tkáně stahující a vysušující, tlumí mokvání. Cinchokain zase ruší návratně a v místním měřítku vzrušivost a vodivost nervů pro vnímání bolesti, díky tomu působí proti bolesti a svědění. Nejsou k dispozici studie, které by sledovaly riziko použití u těhotných žen. V těhotenství a v období kojení by měl být přípravek podáván pouze v případě nezbytnosti a s ohledem na možná rizika pro matku i dítě.

DÁVKOVÁNÍ:

Pomocí aplikátoru s postranními otvory 2 až 3× denně aplikujte na postižená místa, dle možnosti vmasírujte. Vždy používejte po vyprázdnění.

Obvyklá doba léčby je 2 až 3 týdny, pokud se vaše obtíže nezlepší do 14 dnů, je třeba navštívit lékaře a provést důkladné vyšetření postižené oblasti.

Čtěte pečlivě příbalovou informaci.
FAKTU® čípky a mast jsou léky určené k vnějšímu užití!