Úvod »LÉKY VOLNĚ PRODEJNÉ»NACHLAZENÍ » Coldrex por.tbl.nob.24


        

Coldrex por.tbl.nob.24

 

Kód SÚKL: 0209759
EAN kód: 8594060894874
Běžná cena 159,00 Kč
Naše cena:
135,00 Kč

Snižuje horečku, tlumí bolest, uvolňuje ucpaný nos, tlumí bolesti v krku, pomáhá odkašlávat

Dávkování: Dospělí a děti od 15 let 1 až 2 tablety až 4krát denně, maximálně 8 tablet za 24 hodin

Účinné látky: Paracetamolum 500mg, phenylephryni hydrochloridum 5mg, Coffeinum 25mg,  Terpinum monohydricum 20mg, Acidum ascorbicum 30mg

SLOŽENÍ:

Paracetamolum 500 mg, Phenylephrini hydrochloridum 5 mg, Coffeinum 25 mg, Terpinum hydratum 20 mg, Acidum ascorbicum ethylcelluloso obductum 38 mg, což odpovídá Acidum ascorbicum (vitamin C) 30 mg v 1 tabletě.

 

POMOCNÉ LÁTKY:

Kukuřičný škrob, předbobtnaný škrob, mastek, kyselina stearová, povidon, sorbitan draselný, natrium-laurylsulfát, oranžová žluť (E110).

 

INDIKACE:

Analgetikum, antipyretikum.

Coldrex je vhodný pro dospělé a děti od 12 let k odstanění příznaků chřipky a nachlazení. Coldrex odstraňuje bolesti v krku, uvolňuje ucpaný nos i vedlejší nosní dutiny, odstraňuje bolesti hlavy, svalů i kloubů, snižuje horečku a doplňuje vitamin C.

 

CHARAKTERISTIKA:

Coldrex obsahuje paracetamol, lék proti bolesti a horečce, který odstraňuje bolesti v krku, bolesti hlavy, svalů i kloubů a snižuje horečku. Dále fenylefrin, který uvolňuje ucpaný nos i vedlejší nosní dutiny a tak usnadňuje dýchání. Coldrex též obsahuje vitamin C, který při chřipce a nachlazení tělu často chybí. Coldrex neobsahuje kyselinu acetylsalicylovou. Coldrex tablety mají štíhlý tvar usnadňující polykání.

 

KONTRAINDIKACE:

 

 

Přecitlivělost na složky tohoto přípravku je velmi vzácná, při známé přecitlivělosti projevující se kožní vyrážkou přípravek neužívejte. Pacienti s vysokým krevním tlakem, cukrovkou, onemocněním štítné žlázy, jater, onemocněním srdce nesmí Coldrex užívat. Dále ho nesmí užívat nemocní, kteří užívají některé přípravky určené k léčbě deprese (inhibitory MAO) nebo léky poškozující játra.

 

NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY:

Nežádoucí účinky u tohoto přípravku jsou vzácné. Při případném výskytu neobvyklé reakce (např. kožní vyrážka, nucení na zvracení, neklid) se o dalším užívání přípravku poraďte s lékařem.

 

INTERAKCE:

Účinky přípravku Coldrex a účinky jiných současně užívaných léků se mohou navzájem ovlivňovat. Coldrex se nesmí užívat současně s některými přípravky určenými k léčbě deprese (inhibitory MAO) a s některými přípravky určenými k léčbě vysokého krevního tlaku.

 

TĚHOTENSTVÍ A KOJENÍ:

Při těhotenství a v období kojení se poraďte před užitím tohoto přípravku s lékařem.

 

DÁVKOVÁNÍ:

Pokud lékař neurčí jinak, užívají dospělí a děti od 15 let: 1-2 tablety až 4krát denně. Odstup mezi jednotlivými dávkami je nejméně 4 hodiny. Neužívejte více než 8 tablet za 24 hodin. Dětem od 12 do 15 let se podává 1 tableta až 3krát denně. Následující dávku podávejte nejdříve po 6 hodinách. Nepodávejte více než 3 tablety za 24 hodin. Nepřekračujte doporučené dávkování.

UPOZORNĚNÍ:

 

Užíváte-li jiné léky (na lékařský předpis i bez něj) poraďte se o vhodnosti současného užívání tohoto přípravku s lékařem. Užíváte-li Coldrex, oznamte to lékaři při předpisu jiných léků. Užívání vyšších než doporučených dávek může vést k riziku závažného poškození nebo selhání funkce jater. Neužívejte tento lék bez doporučení lékaře pokud máte problémy s požíváním alkoholu, trpíte jaterním onemocněním nebo užíváte jakákoliv léčiva obsahující paracetamol. Bez porady s lékařem tento lék užívejte nejdéle 7 dnů, u dětí nejdéle 3 dny. Jestliže příznaky onemocnění přetrvávají déle než 3 dny nebo jsou provázeny vysokou horečkou, vyhledejte lékaře. Ve všech případech podezření na předávkování ihned vyhledejte lékaře i když nelze pozorovat žádné příznaky.

 

Přípravek neovlivňuje pozornost a schopnost soustředění při práci a řízení motorových vozidel.

 

Vzhledem k obsahu fenylefrinu a kofeinu není přípravek určen pro aktivní sportovce (pozitivní dopingová zkouška).

 

Humánní léčivý přípravek

Pozorně čtěte příbalový leták