Úvod » LÉKY VOLNĚ PRODEJNÉ » BOLEST » VNITŘNÍ PŘÍPRAVKY » IBOLEX 200MG potahované tablety 20 I


        

IBOLEX 200MG potahované tablety 20 I

 

Kód SÚKL: 0239284
Naše cena:
139,00 Kč
Ibolex je volně prodejný lék obsahující léčivou látku dexibuprofen, která se řadí do skupiny léku nazývaných nesteroidní protizánětlivá léčiva. Přípravek Ibolex se používá ke krátkodobé symptomatické léčbě mírné až středně silné akutní bolesti různého původu u dospělých, jako je např.
  • muskuloskeletální bolest (bolest svalů, kloubů, šlach a kostí), např. bolest zad,
  • bolest zubního původu, bolest po extrakci (vytržení) zubů,
  • menstruační bolest,
  • bolest hlavy,
  • bolest při nachlazení a chřipce (např. bolest hlavy a bolest končetin).

Dávkování:

Přípravek Ibolex je vhodné zapít sklenicí vody nebo jinou tekutinou. Přípravek Ibolex vykazuje rychlejší účinek, pokud se užívá bez jídla. Užívání s jídlem se doporučuje, protože může chránit před žaludečními problémy, zejména při dlouhodobém užívání.
Doporučené užití: Počáteční dávka je 1 tableta přípravku Ibolex (200 mg dexibuprofenu), následovaná 1 tabletou každých 6 až 8 hodin podle potřeby. Mezi jednotlivými dávkami ponechejte nejméně šest hodin a bez lékařského doporučení nepřekračujte denní dávku 3 tablety přípravku Ibolex (600 mg dexibuprofenu).
Pokud je nutné podávat tento léčivý přípravek u dospělých déle než 4 dny (resp. déle než 3 dny, pokud máte horečku) nebo pokud se zhorší příznaky onemocnění, je třeba vyhledat lékaře.
 
Složení:
Léčivou látkou je dexibuprofenum. Jedna potahovaná tableta obsahuje dexibuprofenum 200 mg.
Další složky jsou tableta: hypromelóza, mikrokrystalická celulóza, vápenatá sůl karmelózy, koloidní bezvodý oxid křemičitý, mastek a potahová vrstva: hypromelóza, oxid titaničitý (E 171), triacetin, mastek, makrogol 6000.
 
ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVOU INFORMACI!!