Úvod » LÉKY VOLNĚ PRODEJNÉ » BOLEST » VNĚJŠÍ PŘÍPRAVKY » Olfen drm.gel. 1x100g


        

Olfen drm.gel. 1x100g

 

Kód SÚKL: 0186187
EAN kód: 8592387017457
Naše cena:
179,00 Kč

Léčivý přípravek Olfen gel se používá k utlumení místních projevů bolesti, zejména bolestí svalů, zad a kloubů, dále k léčení zhmoždění, podvrtnutí a vymknutí kloubů. Bolest je subjektivní, emocionální zážitek, který obvykle signalizuje poškození tkáně.

Bolest dělíme na akutní a chronickou.

  • Akutní bolest signalizuje nebezpečí a upozorňuje na narušení integrity (neporušitelnosti) lidského organismu. Akutní bolest bývá krátkodobá, kdy se její trvání počítá na hodiny, dny až týdny.
  • Chronická bolest je dlouhotrvající (3–6 měsíců), opakuje se, stává se zdrojem dalších problémů. Cílem léčby je úleva od bolesti a zlepšení kvality života pacienta, čehož se dá dosáhnout rehabilitačními postupy, psychoterapeutickými metodami, farmakoterapií atd.

Olfen gel obsahuje léčivou látku diklofenak. Diklofenak působí proti bolesti, tlumí zánět a má protirevmatické účinky. Diklofenak se po místním podání vstřebává pokožkou a jeho přítomnost může být prokázána v krevní plazmě.

Olfen gel je možné použít bez porady s lékařem k mírnění místních projevů bolestí zad a k léčbě poúrazových zánětů šlach, vazů, svalů a kloubů (zhmoždění, podvrtnutí, vymknutí).

K mírnění místních příznaků zánětlivých a degenerativních (vzniklých z opotřebování a stárnutím) kloubních onemocnění a k léčbě místních mimokloubních revmatických projevů (např. zánětů šlach, šlachových pochev či tíhových váčků) je možné Olfen gel používat pouze po poradě s lékařem.

Přípravek mohou používat dospělí a mladiství od 14 let.

ČTĚTĚ POZORNĚ PŘÍBALOVOU INFORMACI

olfen.pdf