Úvod » LÉKY VOLNĚ PRODEJNÉ » KAŠEL » Mucosolvan 7.5mg/ml por.sol./i.sol.60ml


        

Mucosolvan 7.5mg/ml por.sol./i.sol.60ml

 

Kód SÚKL: 0223159
Naše cena:
109,00 Kč
MUCOSOLVAN se užívá při akutních a chronických onemocněních dýchacího ústrojí. Jedná se např. o akutní a opakované záněty průdušek, hrtanu a průdušnice a dále o chronická onemocnění jako je např. chronická bronchitida (zánět průdušek) a chronická obstrukční plicní nemoc. Ambroxol-hydrochlorid, léčivá látka přípravku MUCOSOLVAN, zvyšuje v dýchacích cestách sekreci hlenu, tvorbu plicního surfaktantu (látka pokrývající vnitřní stěny plicních sklípků) a stimuluje činnost řasinek zajišťující transport hlenu. Tyto účinky mají za následek vydatnější zkapalnění, lepší transport a vylučování hlenu, čímž dochází k usnadnění vykašlávání a zmírnění kašle. MUCOSOLVAN roztok je určen pro dospělé, dospívající i děti.
Balení obsahuje 60 ml.

Dávkování a způsob užití

Perorální podání
Dospělí a dospívající nad 12 let: 4 ml 3x denně, Děti 6 - 12 let: 2 ml 2 - 3x denně, Děti 2 - 5 let: 1 ml 3x denně, Děti do 2 let: 1 ml 2x denně. K odměření příslušných dávek slouží přiložená odměrka. Kapky lze užívat s jídlem i bez jídla a mohou se ředit vodou.
Inhalace
Před inhalací je třeba inhalační roztok zahřát na teplotu těla. Pacienti s průduškovým astmatem by měli před inhalací roztoku MUCOSOLVAN užít své obvyklé bronchodilatační léky (léky rozšiřující průdušky). Dospělí a děti nad 6 let: 1 - 2 inhalace 2 - 3 ml inhalačního roztoku denně, Děti do 6 let: 1 - 2 inhalace 2 ml inhalačního roztoku denně.
Pokud se při akutním onemocnění dýchacích cest příznaky během 5 dnů (u dětí během 3 dnů) nezlepší nebo se zhoršují, je třeba vyhledat lékaře. Přípravek neužívejte bez porady s lékařem déle než 10 dnů.

Složení

Léčivou látkou je ambroxol-hydrochlorid 15 mg v 2 ml roztoku. Pomocnými látkami jsou monohydrát kyseliny citronové, dihydrát hydrogenfosforečnanu sodného, chlorid sodný, benzalkonium-chlorid, čištěná voda.

Kontraindikace

Pečlivě čtěte příbalovou informaci.
Nedoporučuje se přípravek užívat v těhotenství, zejména v prvních 3 měsících. Jelikož je ambroxol-hydrochlorid vylučován do mateřského mléka, nedoporučuje se, aby přípravek užívaly kojící matky.
 
ČTĚTĚ POZORNĚ PŘÍBALOVOU INFORMACI!